UWAGA

Wszystkie zdjęcia na blogu sosnicka.blogspot.com są moją własnością i podlegają ochronie, zgodnie z Ustawą o ochronie praw autorskich (Ustawa z dnia 4 lutego 1994) Zabrania się kopiowania, przetwarzania i rozpowszechniania zdjęć bez wiedzy oraz pisemnej zgody autorki.

wtorek, 13 listopada 2012

Jesienne wieczory

Pełne tęsknoty.
Za słońcem, za spacerami, za energią, za możliwościami...za tym i za tamtym...
W zamian za to ciepły koc, kapcie, książki, gorące kakao... i milion myśli.

Nie wiem kiedy będzie coś nowego.
Jest ciemno. Jest zimno.
Nie lubię listopada.

Czekam na weekend.


„Są takie miejsca, do których nie należy zapuszczać się myślami, ale one i tak tam podążają”
Harlan Coben „ Nie mów nikomu”

niedziela, 11 listopada 2012


"Zamknięta w sobie szukasz ucieczki
boisz się wyjść, boisz się chcieć
wiem jak jest trudno strach przezwyciężyć
 na przekór życiu nadawać mu sens..."

Kasia Kowalska "To co dobre"

sobota, 10 listopada 2012

Czym fotografuję?


Na blogu często pojawiały się pytania, jakiego używam aparatu. Dlatego postanowiłam w krótkim wpisie zebrać informacje na temat sprzętu, który posiadam.
- Body - NIKON D90
- Obiektyw - Nikkor AF-S DX 18-105 mm f/3.5-5.6G ED VR (którego nie lubię, bo jest zbyt ciemy, ale używam go tylko jak 50-tka jest za wąska, lub gdy potrzebuję zoomu. Wtedy muszę się nim podratować, bo zakres ogniskowych ma bardzo uniwersalny :))
- Obiektyw -AF-S NIKKOR 50 mm f/1,8G (ukochany! posiadam go od 1,5 roku i większość zdjęć jest nim robiona)
- Lampa błyskowa - Nikon SB-900 (używam bardzo sporadycznie)
- Statyw (również używany tylko okazjonalnie)
- Filtry UV (założone na każdym obiektywie)
- Blenda (dopiero zaczynam z nią próby ;))
A od dziś stałam się posiadaczką obiektywu, który jest na zdjęciu powyżej. Już czuję, że on też będzie moim ukochanym :)
Z biegiem czasu staram się pomalutku powiększać swoją kolekcję, a także wiedzę i umiejętności. Cieszę się, że niektórzy zauważają postępy, a ja sama również czuję, że z każdym tygodniem czy miesiącem fotografuję coraz bardziej świadomie. I choć dalej bardzo dużo rzeczy mi nie wychodzi i wciąż brak mi pewności w siebie w tym co robię, to... jednak najważniejsze jest to, że to kocham... :)