UWAGA

Wszystkie zdjęcia na blogu sosnicka.blogspot.com są moją własnością i podlegają ochronie, zgodnie z Ustawą o ochronie praw autorskich (Ustawa z dnia 4 lutego 1994) Zabrania się kopiowania, przetwarzania i rozpowszechniania zdjęć bez wiedzy oraz pisemnej zgody autorki.

sobota, 10 listopada 2012

Czym fotografuję?


Na blogu często pojawiały się pytania, jakiego używam aparatu. Dlatego postanowiłam w krótkim wpisie zebrać informacje na temat sprzętu, który posiadam.
- Body - NIKON D90
- Obiektyw - Nikkor AF-S DX 18-105 mm f/3.5-5.6G ED VR (którego nie lubię, bo jest zbyt ciemy, ale używam go tylko jak 50-tka jest za wąska, lub gdy potrzebuję zoomu. Wtedy muszę się nim podratować, bo zakres ogniskowych ma bardzo uniwersalny :))
- Obiektyw -AF-S NIKKOR 50 mm f/1,8G (ukochany! posiadam go od 1,5 roku i większość zdjęć jest nim robiona)
- Lampa błyskowa - Nikon SB-900 (używam bardzo sporadycznie)
- Statyw (również używany tylko okazjonalnie)
- Filtry UV (założone na każdym obiektywie)
- Blenda (dopiero zaczynam z nią próby ;))
A od dziś stałam się posiadaczką obiektywu, który jest na zdjęciu powyżej. Już czuję, że on też będzie moim ukochanym :)
Z biegiem czasu staram się pomalutku powiększać swoją kolekcję, a także wiedzę i umiejętności. Cieszę się, że niektórzy zauważają postępy, a ja sama również czuję, że z każdym tygodniem czy miesiącem fotografuję coraz bardziej świadomie. I choć dalej bardzo dużo rzeczy mi nie wychodzi i wciąż brak mi pewności w siebie w tym co robię, to... jednak najważniejsze jest to, że to kocham... :)