UWAGA

Wszystkie zdjęcia na blogu sosnicka.blogspot.com są moją własnością i podlegają ochronie, zgodnie z Ustawą o ochronie praw autorskich (Ustawa z dnia 4 lutego 1994) Zabrania się kopiowania, przetwarzania i rozpowszechniania zdjęć bez wiedzy oraz pisemnej zgody autorki.

poniedziałek, 23 stycznia 2012

"Im dalej w las..."

A dziś nie będę pisała nic od siebie, podzielę się z Wami pewnym opowiadaniem, znalezionym w internecie :)Pewien ubogi drwal ledwie wiązał koniec z końcem, sprzedając tę przygarść chrustu, jaką zbierał co dnia w pobliżu swojej chatki. Pewnego razu jeden taki powiedział mu:

- Czemu nie wejdziesz głębiej w las? Czyżbyś się bał?

I choć drwal rzeczywiście się bał, słowa nieznajomego pobudziły go do działania. Wszedł dalej w las. Zbierał więcej chrustu, większą też dostawał zapłatę. Minęło kilka dni i drwal pomyślał sobie: "Jeśli wejdę jeszcze głębiej, znajdę większą obfitość drewna".

Tak też uczynił, z podobnym skutkiem. Całkowicie zapanował też nad strachem. I stało się tak, że kiedy zapuszczał się wciąż dalej i dalej, trafił na kopalnię złota i uporał się z biedą.

Siła przyzwyczajenia i strach przed nowością są pułapkami dla naszego wzrastania. Tylko przez podążanie coraz dalej i dalej życie się odnawia, przynosząc uśmiech fortuny...

Ale - uwaga! Inny drwal, zazdroszcząc powodzenia tamtemu, chciał pójść za jego przykładem. Tyle, że nie zagłębiał się w las stopniowo, ale raz a dobrze. No i zgubił się, omal nie wpadł do głębokiego jaru, a ponadto niczego nie znalazł.

Przyzwyczajenia i strachu nie pokonamy gorączkowym, gwałtownym działaniem. Do tego potrzeba cierpliwości...
PS. zawsze mi smutno, gdy to słyszę....

13 komentarzy:

 1. Anetako skąd Ty bierzesz te wszystkie myśli i sentencje którymi się z nami tak często dzielisz? I jak to możliwe, żę są one tak aktualne do tego wszystkiego co dzieję się w moim życiu? Mam zły dzień, wchodzę na bloga i po chwili już widzę światełko w tunelu dzięki Tobie:) Jesteś niesamowita po prostu!!!! Buziaki
  Kamila

  OdpowiedzUsuń
 2. Przepraszam za błąd w imieniu Anetko:)
  Kamila

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Spokojnie, nic się nie dzieje :)

   A skąd biorę te wszystkie myśli...? Hmmm... uwielbiam takie rzeczy, więc same się znajdują :):):):)

   Usuń
 3. Hej Perełko...:)
  ,, Do tego potrzeba cierpliwośći...'' A do czego..??? :)
  A co do cierpliwości, zacytuję, pozwoliśz , Owidiusza: ,, Ktokolwiek chce dotknąć przedmiotu swojej miłośći, jeżeli tylko wytrwa, otrzyma należną nagrodę... " To temat mojej pracy maturalnej - jakoś tak mi utkwiło... :)
  Więc bądź wytrwała i cierpliwa a życie Ci to odpłaci samymi słodkimi chwilami...:)
  Pozdrowienia

  OdpowiedzUsuń
 4. Pięknie powiedziane.... :)
  Dziękuję... :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Zdjęcie świetne, a utwór genialny już go wcześniej widziałem.

  OdpowiedzUsuń
 6. Mroczne to zdjęcie:) Piosenka genialna!:) a opowieść... fantastyczna, daje do myślenia. 'Siła przyzwyczajenia i strach przed nowością są pułapkami dla naszego wzrastania', dlatego, aby się rozwijać musimy odkrywać się na nowo, nie bać się nowych wyzwań... Szkoda tylko, że to takie trudne jest...:)
  Kaś

  OdpowiedzUsuń
 7. No powiem Ci, że z tym opowiadaniem trafiłaś u mnie w 10. im bliżej sesja i im dalej zagłębiam się w 'las' tego co muszę ogarnąć tym bardziej paraliżuje mnie przerażenie.. chyba muszę teraz stać się taki drwalem i powoli spokojnie, bez nerwów pracować :)

  Zdjęcie świetne- ma w sobie jakąś tajemnicę :)
  A co do piosenki- to właśnie to wykonanie najbardziej lubię :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Świetne opowiadanie! Czasem strach przed nowym paraliżuje Nas tak bardzo, że trwamy w starych przyzwyczajeniach - zupełnie niepotrzebnie... Też tak mam - niestety. Często brakuje odwagi by podjąć nowe wyzwania, a przecież nie warto tylko tkwić w czymś i narzekać, że jest źle - tylko zrobić mały kroczek i następny i następny... by powoli osiągnąć swój cel.
  A piosenka - znana mi - głównie z facebooka, gdzie przez pewien czas wielu znajomych zamieszczało ją na wallu :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Opowiadanie świetne, takie życiowe :)
  Zdjęcie genialne :)

  A tą piosenkę jednak wolę w oryginale http://www.youtube.com/watch?v=8UVNT4wvIGY :)

  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 10. sdhfhgjfdgvhjndretfyguhwtorek, 24 stycznia, 2012

  Hej a jak z tymi głosami na twojego bloga? Czy to juz po konk, czy jescze trwa i ile masz glosow ,

  pozdrawiam siczne zdjci to :P :*

  OdpowiedzUsuń
 11. Tak, opowiadanie bardzo życiowe.... :)

  Cieszę się, że zdjęcie się podoba :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Piękna zdjęcia, poszperałam trochę:-), będę zaglądać, pozdrawiam
  PS opowiadanie oczywiście też...aktualnie brakuje mi odwagi do podjęcia pewnych decyzji:-(

  OdpowiedzUsuń